Ιατρικός Επισκέπτης – Υπεύθυνος Πωλήσεων

  • RESULTMED
  • Remote (Limassol, Cyprus)
  • 17/06/2022
Full time Beauty - Wellness Pharmaceutical Sales

Job Description

Περιγραφή

Η εταιρεία Resultmed που δραστηριοποιείται στο χώρο των Επαγγελματικών Καλλυντικών και Μηχανημάτων Ιατρικής Αισθητικής αναζητά Ιατρικό Επισκέπτη – Υπεύθυνο Πωλήσεων για τη διατήρηση, υποστήριξη και επέκταση του πελατολογίου της.

Καθήκοντα θέσης

Ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα αναλάβει μεταξύ άλλων την ανάπτυξη και ενημέρωση του πελατολογίου και την προώθηση των καλλυντικών και των μηχανημάτων σε Ιατρεία Δερματολόγων, Κλινικές Πλαστικής Χειρουργικής, Ινστιτούτα Αισθητικής και SPA.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου με καθημερινές επισκέψεις σε χώρους, οι οποίοι δραστηριοποιούνται στον κλάδο της Υγείας και της Ομορφιάς με σκοπό την ενημέρωση, προώθηση και πώληση των προϊόντων της εταιρείας
  • Αποτελεσματική οργάνωση και διαχείριση του υπάρχοντος πελατολογίου με καθημερινές επισκέψεις σε πελάτες με σκοπό την αύξηση των πωλήσεων.
  • Υποστήριξη των πελατών σε θέματα που αφορούν τη χρήση των προϊόντων και των μηχανημάτων έπειτα από την κατάλληλη εκπαίδευση του υποψηφίου
  • Ενημέρωση νέων και υποψηφίων πελατών σε νέα προϊόντα ή προσφορές της εταιρείας
  • Διαρκής εκπαίδευση σχετικά με τις νέες τάσεις και τα προϊόντα με σκοπό την ανάδειξη τους.

Απαραίτητα προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Επιθυμητή σχετική επαγγελματική εμπειρία στις ειδικότητες Δερματολογίας, Πλαστικής Χειρουργικής, Αισθητικής
  • Επιθυμητή εμπειρία 2-3 ετών στις πωλήσεις φαρμακευτικών ή παραφαρμακευτικών προϊόντων ή ιατρικού εξοπλισμού
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών, χειρισμού Η/Υ
  • Δυνατότητα καθημερινών μετακινήσεων και ολιγοήμερων επαγγελματικών ταξιδιών
  • Οργανωτικός, μεθοδικός και συνεπής επαγγελματίας
  • Επιθυμητές συστατικές επιστολές από προηγούμενους εργοδότες

Η Εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως εμπειρίας και προσόντων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης