Μηχανικός Πωλήσεων

  • S.K EUROMARKET LTD
  • Limassol, Cyprus
  • 04/12/2019
Full time Sales Engineering

Job Description

ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Η εταιρεία S.K. Euromarket ltd που εξειδικεύεται στο σχεδιασμό και κατασκευή συστημάτων και εξοπλισμού στην επεξεργασίας νερού και αποβλήτων ζητά να προσλάβει Μηχανικό Πωλήσεων για το τμήμα προσφορών και πωλήσεων.

Προσόντα:
  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού ή Χημικού Μηχανικού
  • Προηγούμενη εμπειρία δεν είναι απαραίτητη καθώς θα προγραμματιστεί εκπαίδευση.
Κάποια από τα καθήκοντα της θέσης είναι:
  • Επαφή με νέους ή/και υφιστάμενους πελάτες
  • Συλλογή δεδομένων και ετοιμασία κοστολόγησης και προσφοράς
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση υπευθύνων κατά τη διαδικασία αξιολόγησης της προσφοράς από τον πελάτη
  • Παραγγελία εξοπλισμού και υλικών με τις συμφωνημένες τιμές από την διαδικασία κοστολόγησης
  • Με την πληροφόρηση για την ολοκλήρωση του έργου διευθέτηση έκδοσης τιμολογίων
  • Τα γραφεία και το εργοστάσιο και αποθήκες της εταιρείας βρίσκονται στην βιομηχανική περιοχή Αγ. Συλά – Ύψωνα.